Vítejte na webu Popínavé-Rostliny.cz

Popínavé rostliny mají zcela nezastupitelné místo v každé správné zahradě, mají totiž oproti ostatním okrasným rostlinám, keřům a dřevinám jednu zásadní vlastnost : dovedou dodat Vaší zahradě jiný rozměr, dovedou ji pozvednout vzhůru do výše. Popínavé rostliny jako jedny z mála dovedou využít i okolní stavby stvořené člověkem, dovedou zakrýt nevzhlednou zeď, starý opršelý plot nebo stěnu sousedovy garáže. Popínavé rostliny- přísavník na opukové zídcePokud jim chybí nějaká opora, dovedou si ji s Vaší malou pomocí vytvořit samy. Popínavé rostliny, ať již opadavé, či stále zelené, dovedou vytvořit  optickou stěnu pro nevzhledná ošklivá zákoutí, dovedou zdůraznit architektonickou krásu Vašeho domu o dodat mu filmově romantický nádech. Vidíte v duchu klasický dům na anglickém venkově, jako jedna z prvních věcí Vás jistě napadne červená cihlová zeď, bílé rámy oken, a sytě zelená barva snad nejznámější popínavé rostliny-břečťanu. U některých druhů popínavých rostlin je rychlost jejich růstu pomalejší než pomalá, některé jsou naopak rekordmany v růstu, svými přírůstky dosahují hodnot několika metrů za rok.
Najít tu správnou popínavou rostlinu pro Váš dům je možná ten nejzapeklitější problém. Hledáte popínavou rostlinu, které stačí k růstu zeď domu , garáže nebo pergoly nebo potřebujete nějakou jinou oporu – ozdobnou mříž, odborně označovanou jako treláž, nebo potřebujete vodící lanka, každému z nás jistě známá třeba u chmele, popínavé rostliny, kterou zná asi každý správný Čech, i když možná z jiného použití než jako popínavou rostlinu.
Popínavé rostliny se hodí i na místa, kde by asi běžná okrasná rostlina či dřevina s největší pravděpodobností obtížně prosperovala. Popínavé rostliny šplhají vzhůru, některé rychle, jiné pomaleji. Táhnou za světlem, za sluníčkem. Po dosažení určité výšky a ztráty opory pak padají v záplavě syté zeleně nebo vodopádu barevných květů, podle přání majitele zahrady či jeho zahradníka. Mnoho popínavých rostlin je používáno jako půdopokryvná rostlina , ať již pro trvalé zakrytí půdy, jako třeba stále zelený břečťan, nebo třeba některá z pnoucích letniček, jako například lichořešišnice. Spoustu druhů popínavých rostlin je možnou použít na balkonech a v balkónových truhlícíchNavštivte partnerské stránky habry.info - jak pěstovat habr , habry na živé ploty a další užitečné informace o pěstování habru obecného - Carpinus Betullus. Pokud Vás zajímají živé ploty, zkuste nový specializovaný web ziveploty.netDoporučujeme : Zahradní jezírka Zahradnictví Polička Exotické rostliny